UnMode

Новости

18.12.2023

Міжнародний день мігранта 18 грудня

Щороку 18 грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день мігранта — день, відведений для визнання важливого внеску мігрантів і привернення уваги до проблем, з якими вони стикаються.

Люди переміщуються з місця на місце з незапам'ятних часів. У той час як одні переїжджають у пошуках кращої роботи, освіти, економічних благ або для возз'єднання з сім'єю, інші змушені тікати від збройних конфліктів, тероризму або порушень прав людини.  В дорозі вони часто стикаються з ризиками торгівлі людьми і експлуатації, тому що. мігранти та переміщені особи є однією з найбільш вразливих і маргіналізованих груп суспільства, вони часто піддаються жорстокому поводженню та експлуатації, мають обмежений доступ до основних послуг, включаючи охорону здоров'я, стикаються з ксенофобськими нападами та стигмою, що підживлюється дезінформацією. Через постійну відсутність безпечних і регулярних шляхів міграції мільйони людей продовжують щорічно Вирушати в небезпечні подорожі. З 2014 року понад 50 000 мігрантів загинули на міграційних маршрутах по всьому світу.

У 2020 році понад 281 мільйон людей були міжнародними мігрантами, а до кінця 2021 року понад 59 мільйонів людей були внутрішньо переміщеними особами.

Багато трудящі-мігранти часто працюють на тимчасових, неофіційних або незахищених робочих місцях, що піддає їх більшому ризику незахищеності, звільнень і поганих умов праці.

Однак мігранти можуть бути джерелом процвітання, інновацій та сталого розвитку для країн походження, транзиту та приймаючих країн. Їх фінансовий внесок через грошові перекази є рятівним колом для сімей і стимулює місцеві ринки, особливо в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, а їх роль на ринку праці залишається неоціненною. Їхні знання, мережі та навички зробили великий внесок у розвиток життєздатних спільнот. 

Глобальний соціальний і економічний ландшафт може бути сформований завдяки ефективним рішенням, спрямованим на вирішення проблем і можливостей, що виникають у зв'язку з глобальною мобільністю і переміщенням людей. Забезпечення внеску мігрантів у сталий розвиток вимагає колективних зусиль для покращення управління міграцією та вирішення проблем, з якими стикаються мігранти. 

Глобальний договір про безпечну, впорядковану та регулярну міграцію надає можливість та керівництво для актуалізації людської мобільності та використання можливостей, які вона відкриває. Жодна держава не може ефективно і стійко управляти міграцією в ізоляції. Глобальний договір про безпечну, впорядковану та легальну міграцію є ефективним інструментом для обговорення державами найкращих шляхів вирішення проблем мобільності населення без шкоди для прав людини людей та суверенітету держав.

Про мігрантів у Грузії.

Влада Грузії за шість місяців 2023 року надала гуманітарний статус і статус біженця 104 іноземцям, а видворила 102, йдеться в матеріалах на сайті МВС Грузії.

За даними відомства, статус біженця Грузія надала восьми іноземцям-чотирьом громадянам Росії, трьом громадянам Бангладешу і громадянину з невстановленим громадянством.

Що стосується гуманітарного статусу, то його отримали 96 іноземців, у тому числі 85 громадян України, три громадянина Казахстану, один громадянин Іраку і 7 – з невстановленим громадянством.

У період з 1 січня по 30 Червня відмову в отриманні статусу в Грузії отримали 266 іноземців.

Більшість відмов припадає на частку громадян Ірану (85). У списку відмов у наданні статусу також 42 громадянина Туреччини, 32 громадянина М'янми, 13 громадян Росії, 14 громадян Єгипту, а також громадяни ще 23 країн.

При цьому, за півроку 2023 року в Грузії притулку в цілому просили 515 іноземців. З них 104 громадянина України, 93 громадянина Ірану, 72 громадянина Туреччини, 99 громадян РФ і 17 громадян Індії.

Кого видворяє Грузія?

У період з 1 січня по 30 Червня 2023 року влада Грузії прийняла рішення видворити з країни 102 громадянина з 16 іноземних держав. Основна частка видворених громадян припадає на громадян Ірану, Азербайджану та Індії.

За інформацією Національної служби статистики Грузії (Грузстат), Загальна чисельність населення країни станом на 1 січня 2023 року склала 3 млн 736 тисяч осіб. За рік населення Грузії збільшилося на 1.3%.

За інформацією Грузстата, природний спад населення склав 6799 осіб, а позитивне міграційне сальдо – 54 509.

Епілог

У наступних статтях ми розповімо що ховається за сухими цифрами статистики на прикладі живих історій наших підопічних, які набули статусу мігранта крім своєї волі. Їм довелося пройти через неволю, тортури, Приниження, голод, втрату здоров'я, загрози життю, тривале перебування далеко від своєї батьківщини і своєї сім'ї. Вони змогли не тільки вижити, але і, всупереч усьому, зібрати своє зруйноване життя по крихтах.

 

 

Международный день мигранта

18 декабря

Каждый год 18 декабря во всем мире отмечается Международный день мигранта — день, отведенный для признания важного вклада мигрантов и привлечения внимания к проблемам, с которыми они сталкиваются.

Люди перемещаются с места на место с незапамятных времен. В то время как одни переезжают в поисках лучшей работы, образования, экономических благ или для воссоединения с семьей, другие вынуждены бежать от вооруженных конфликтов, терроризма или нарушений прав человека.  В пути они часто сталкиваются с рисками торговли людьми и эксплуатации, т.к. мигранты и перемещенные лица представляют собой одну из самых уязвимых и маргинализированных групп общества, они часто подвергаются жестокому обращению и эксплуатации, имеют ограниченный доступ к основным услугам, включая здравоохранение, сталкиваются с ксенофобскими нападками и стигмой, подпитываемой дезинформацией. Из-за постоянного отсутствия безопасных и регулярных путей миграции миллионы людей продолжают ежегодно отправляться в опасные путешествия. С 2014 года более 50 000 мигрантов погибли на миграционных маршрутах по всему миру.

В 2020 году более 281 миллиона человек были международными мигрантами, а к концу 2021 года более 59 миллионов человек были внутренне перемещенными лицами.

\Многие трудящиеся-мигранты часто работают на временных, неофициальных или незащищенных рабочих местах, что подвергает их большему риску незащищенности, увольнений и плохих условий труда.

Тем не менее, мигранты могут быть источником процветания, инноваций и устойчивого развития для стран происхождения, транзита и принимающих стран. Их финансовый вклад через денежные переводы является спасательным кругом для семей и стимулирует местные рынки, особенно в странах с низким и средним уровнем дохода, а их роль на рынке труда остается неоценимой. Их знания, сети и навыки внесли большой вклад в развитие жизнестойких сообществ. 

Глобальный социальный и экономический ландшафт может быть сформирован благодаря эффективным решениям, направленным на решение проблем и возможностей, возникающих в связи с глобальной мобильностью и перемещением людей. Обеспечение вклада мигрантов в устойчивое развитие требует коллективных усилий для улучшения управления миграцией и решения проблем, с которыми сталкиваются мигранты. 

Глобальный договор о безопасной, упорядоченной и регулярной миграции предоставляет возможность и руководство для актуализации человеческой мобильности и использования возможностей, которые она открывает. Ни одно государство не может эффективно и устойчиво управлять миграцией в изоляции. Глобальный договор о безопасной, упорядоченной и легальной миграции является эффективным инструментом для обсуждения государствами наилучших путей решения проблем мобильности населения без ущерба для прав человека людей и суверенитета государств.

О мигрантах в Грузии.

Власти Грузии за шесть месяцев 2023 года предоставили гуманитарный статус и статус беженца 104 иностранцам, а выдворили 102, говорится в материалах на сайте МВД Грузии.

По данным ведомства, статус беженца Грузия предоставила восьми иностранцам – четырем гражданам России, трем гражданам Бангладеша и гражданину с неустановленным гражданством.

Что касается гуманитарного статуса, то его получили 96 иностранцев, в том числе 85 граждан Украины, три гражданина Казахстана, один гражданин Ирака и 7 – с неустановленным гражданством.

В период с 1 января по 30 июня отказ в получении статуса в Грузии получили 266 иностранцев.

Большинство отказов приходится на долю граждан Ирана (85). В списке отказов в предоставлении статуса также 42 гражданина Турции, 32 гражданина Мьянмы, 13 граждан России, 14 граждан Египта, а также граждане еще 23 стран.

При этом, за полгода 2023 года в Грузии убежища в целом просили 515 иностранцев. Из них 104 гражданина Украины, 93 гражданина Ирана, 72 гражданина Турции, 99 граждан РФ и 17 граждан Индии.

Кого выдворяет Грузия?

В период с 1 января по 30 июня 2023 года власти Грузии приняли решение выдворить из страны 102 гражданина из 16 иностранных государств. Основная доля выдворенных граждан приходится на граждан Ирана, Азербайджана и Индии.

По информации Национальной службы статистики Грузии (Грузстат), общая численность населения страны по состоянию на 1 января 2023 года составила 3 млн 736 тысяч человек. За год население Грузии увеличилось на 1.3%.

По информации Грузстата, естественная убыль населения составила 6799 человек, а положительное миграционное сальдо – 54 509.

Эпилог

В следующих статьях мы расскажем что скрывается за сухими цифрами статистики на примере живых историй наших подопечных, которые приобрели статус мигранта помимо своей воли. Им пришлось пройти через неволю, пытки, унижения, голод, потерю здоровья, угрозы жизни, длительное пребывание вдали от своей родины и своей семьи. Они смогли не только выжить, но и, вопреки всему, собрать свою разрушенную жизнь по крупицам.